تبلیغات
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان - ۱۲۵ زخم رژیم صهیونیستی بر پیکره امت اسلام قسمت1
اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ئی
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان در سال 1392 در فولادشهر اصفهان تاسیس شد
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات

لوگو روشنگری
مطالب اخیر وبگاه
  «قسمت اول»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: 
جنایت رژیم صهیونیستی و مزدوران این رژیم در کشتار فلسطینیان و لبنانی‌ها در اردوگاه صبرا و شتیلا لکه‌های ننگ موجود بر پیکره ننگین صهیونیستی به شمار می‌رود، اما اولین و آخرین جنایت  صهیونیست‌ها بر ضد مسلمانان کشورهای همسایه نبود. رژیم صهیونیستی موجودیت خود را برای دریایی از خون فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی پایه‌گذاری کرد و همواره در مسیر توسعه‌طلبی و سلطه افکنی خود بر محیط پیرامونی اش از هیچ جنایتی بر ضد مسلمانان کشورهای دیگر به ویژه لبنان فلسطین اشغالی فروگذار نمی‌کند. آنچه در این گزارش خواهی دید، سیاهه ای از مهم‌تر جنایت‌های صهیونیست‌ها در طول تاریخ ننگین موجودیت آنهاست...


۱- کشتار بازار حیفا: در روز ۶ مارس سال ۱۹۳۸ تروریست‌های گروهک‌های صهیونیستی اتسل و لیحی یک بمب را به بازار شهر حیفا انداختند. این اقدام تروریستی بالغ بر ۱۸ شهروند عرب را به شهادت رسانده و ۳۸ تن دیگر را زخمی کرد.

۲- کشتار بازار حیفا: در روز ۶ ژوئن سال ۱۹۳۸ نیز تروریست‌های یگان اتسل صهیونیستی دو خودروی بمب گذاری شده را در بازار حیفا منفجر کردند. آمار شهدای این حادثه تروریستی به ۲۱ تن رسید و ۵۲ نفر دیگر در این انفجار زخمی شدند.

۳- کشتار بازار العربیه در حیفا: در تاریخ ۲۵ ژولای سال ۱۹۳۸ یک خودروی بمب گذاری شده که یگان اتسل آن را آماده کرده بود، در بازار العربیه در حیفا منفجر شد، در این انفجار تروریستی ۳۵ شهروند فلسطین به شهادت رسیده و ۷۰ تن دیگر زخمی شدند.

۴- کشتار بازار حیفا: در ۲۶ ژولای یعنی یک روز بعد از انفجار بازار العربیه یگان‌ اتسل یک بمب دستی را در بازار حیفا منفجر کردند، در این انفجار ۴۷ عرب به شهادت رسیدند.

۵- کشتار حیفا: در انفجار دیگری که روز ۲۷ مارس سال ۱۹۳۹ در شهر حیفا واقع شد، ۲۷ نفر به شهادت رسیده و ۳۹ تن دیگر زخمی شدند.

۶- کشتار در یکی از بازارهای حیفا: در تاریخ ۱۹ سپتامبر جوانان افراط گرای یهودی یک بمب دست ساز را در یکی از بازارهای شهر حیفا منفجر کردند که در این حادثه ۹ نفر به شهات رسیده و ۴ نفر دیگر زخمی شدند.

۷- کشتار در یکی از بازارهای حیفا: در تاریخ ۲۰ ژوئن سال ۱۹۴۷عناصر اتسل و لیحی یک بمب را در صندوق میوه ای در بازار شهر حیفا مخفی کردند، انفجار این بمب به شهادت ۷۸ فلسطینی و زخمی شدن ۲۴ تن دیگر منجر شد.

۸- کشتار شیخ بریک در نزدیکی حیفا: در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۴۷ عناصر رژیم صهیونیستی به روستای شیخ بریک حمله کردند که در این حمله ۴۰ نفر از اهالی این روستا را قتل عام کردند.

۹-  کشتار بلد الشیخ: نیروهای بالماخ در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۱۹۴۷ در آستانه سال نو میلادی با ۱۷۰ فرد مسلح به روستای بلد الشیخ حمله کردند. آنها روستا را محاصره کردند و دهها خانه را ویران کردند. این اقدام منجر به شهادت ۶۰ نفر شد که تعدادی از آنان زن و کودک بودند. آنها تقریبا مردم روستاها را تخلیه کردند.در ۲۴ آوریل نیز آنها بار دیگر این روستا را اشغال کردند.

۱۰- کشتار عماره غربی در شهر حیفا:در تاریخ ۱۶ ژانویه سال ۱۹۴۸ تروریست‌های صهیونیست با لباس نظامیان انگلیس به یک انبار در خیابان صلاح الدین در شهر حیفا وارد شدند. آنها یک بمب ساعتی را در این انبار کار گذاشتند که انفجار آن منجر به تخریب ساختمان و ساختمانهای اطراف شد. نتیجه این اقدام تروریستی ۳۱ شهید شامل زن و مرد و کودک بود و ۶۰ نفر دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.

۱۱- کشتار شارع عباس در حیفا: در ۲۸ ژانویه سال ۱۹۴۸ تروریست‌های صهیونیستی به منطقه الهادر در خیابان عباس در شهر حیفا حمله کردند. آنها یک بشکه مملو از مواد انفجاری را وارد خیابان کردند که با انفجار آن تعدادی از خانه‌های این منطقه تخریب شد در این حمله ۲۰ شهروند شهید و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

۱۲- کشتار روستای ام الشوف: در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۴۸ یگانی از اتسل در بازرسی از یک کاروان آوارگان یک سلاح کمری پیدا کردند. آنها به همین بهانه هفت نفر از جوانان این کاروان را که به صورت تصادفی انتخاب کرده بودند، اعدام کردند.

۱۳- کشتار قطار حیفا: در ۳۱ مارس سال ۱۹۴۸ تیم تروریستی شتیرن از سوی صهیونیست‌ها قطار سریع السیر قاهره به حیفا را بمب گذاری کردند که در اثر آن ۴۰ نفر شهید و ۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

۱۴- کشتار شهر حیفا: در تاریخ ۲۲ آوریل سال ۱۹۴۸ نیروهای مهاجم صهیونیستی بعد از نیمه شب به شهر حیفا حمله کردند؛ آنها خانه ها را اشغال و ساختمان‌ها را تصرف کردند. این عناصر ۵۰ عرب را شهید و ۲۰۰ نفر دیگر را زخمی کردند. وقتی که عرب‌های منطقه به دنبال فرار از آنجا بودند تا به شهر عکا بروند، صهیونیست‌ها به آن ها حمله کردند و ۱۰۰ نفر دیگر را شهید کرده و ۲۰۰ تن را نیز زخمی کردند.

۱۵- کشتار یازور: تجاوزهای متعدد صهیونیست ها به روستای یازور واقع در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر یافا باعث شد تا مردم این منطقه به دنبال انتقام از صهیونیست‌ها باشند، در همین راستا یک خودروی نظامی صهیونیست ها با یک بمب در نزدیکی یازور هدف قرار گرفت و هفت نفر در آن کشته شدند. افسر عملیات هاگاناه یعنی ییگال یادین به ییگال آلون فرمانده بالماخ دستور داد تا در اسرع وقت به روستا حمله کرده و آنجا را به خاک و خون بکشد. بالماخ سی روز بعد از انفجار این بمب کار خود را آغاز کرد. اسحاق رابین فرماندهی این حمله را بر عهده داشت. نیروهای مهاجم ساختمان‌های زیادی را در این روستا منهدم کردند و ۱۵ نفر از ساکنان آن را کشتند.

۱۶- کشتار العباسیه در شرق شهر یافا:در ۱۳ دسامبر سال ۱۹۴۷ یگان آرکون به روستای العباسیه واقع در شرق شهر یافا حمله کرد، در این حمله یگان صهیونیست ها به اهالی این منطقه شلیک کردند که ۹ عرب در این حمله کشته و ۷ نفر دیگر زخمی شدند.

۱۷- کشتار السرایا العربیه در یافا: در ۸ ژانویه سال ۱۹۴۸ یگان‌های صهیونیست یک خودروی بمب گذاری شده را در نزدیکی ساختمان السرایا العربیه در مرکز شهر یافا منفجر کردند، این انفجار به شهادت ۷۰ فلسطینی منجر شد و دهها نفر در این حمله زخمی شدند. ساختمان السرایا العربیه یک ساختمان بزرگ بود که در مقابل ساعت مشهور یافا قرار داشت.

۱۸- کشتار دوم السرایا العربیه در یافا:در این حمله عناصر یگان آرگون با یک خودروی مملو از مواد منفجره به سمت این ساختمان حرکت کردند. در اثر انفجار ناشی از برخورد خودرو با ساختمان، این ساختمان تخریب شد و ۳۰ نفر در این حمله شهید شدند.

۱۹- کشتار بازار میوه و تره بار در قدس:منطقه قدیمی قدس در ورودی نابلس قرار دارد، در این منطقه بازاری قرار دارد که مملو از شهروندان است. در ۳۱ دسامبر سال ۱۹۳۷ گروهک تروریستی اتسل یک بمب را در این میدان منفجر کرد که به شهادت دهها فلسطینی و زخمی شدن تعداد زیادی از آنها منجر شد.

۲۰- کشتار مسجد قدس: در ۱۵ ژولای یکی از عناصر اتسل بمبی را به سمت یکی از مساجد قدس پرتاب کرد  که در اثر انفجار آن ۱۰ نفر از نمازگزاران شهید و سه نفر دیگر زخمی شدند.

۲۱- کشتار بازار العربی قدس: در تاریخ ۲۶ آگوست سال ۱۹۳۸ یک خودروی بمب گذاری شده در بازار قدس منفجر شد که در این انفجار ۳۴ نفر شهید و ۳۵ نفر دیگر زخمی شدند.

۲۲- کشتار باب العمود در قدس: در ۲۹ دسامبر سال ۱۹۴۷ ضمن انفجار یک بشکه از مواد منفجره که یگان آرگون آن را آماده کرده بود، ۱۴ نفر شهید و ۲۷ نفر دیگر زخمی شدند. یک روز بعد همین گردان به همین ترتیب ۱۱ شهروند عرب را به شهادت رساند، دو انگلیسی نیز در این حمله زخمی شدند.

۲۳- کشتار هتل سمیرامیس در قدس:در تاریخ ۵ ژانویه سال ۱۹۴۸ گروهک تروریستی آرگون هتل سمیرامیس را در حی القطمون منفجر کردند. در این انفجار ۱۹ شهروند فلسطینی شهید شده و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

۲۴- کشتار ورودی یافا در قدس:۷ ژولای سال ۱۹۴۸ یگان آرگون بک بمب دست ساز را در ورودی یافا در شهر قدس منفجر کرد که در این حمله تروریستی ۱۸ فلسطینی شهید و ۴۱  نفر دیگر زخمی شدند.

۲۵- کشتار ساختمان السلام در قدس: در ۲۰ فوریه ۱۹۴۸ یگان شتیرن یک خودروی ارتش اشغالی انگلیس را سرقت کردند. آنها این خودرو را با مواد منفجره پر کردند و آن را در مقابل ساختمان السلام در شهر قدس قرار دادند. در اثر انفجار این خودرو ۱۴ عرب شهید شدند و ۲۶ نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه دارد...

منبع : http://www.empireoflies.irنویسنده حسام اسکندری در 23:10 | نظرات()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir