تبلیغات
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان - ۱۲۵ زخم رژیم صهیونیستی بر پیکره امت اسلام قسمت2
اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ئی
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان در سال 1392 در فولادشهر اصفهان تاسیس شد
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات

لوگو روشنگری
مطالب اخیر وبگاه
« قسمت دوم »

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جنایت رژیم صهیونیستی و مزدوران این رژیم در کشتار فلسطینیان و لبنانی‌ها در اردوگاه صبرا و شتیلا لکه‌های ننگ موجود بر پیکره ننگین صهیونیستی به شمار می‌رود، اما اولین و آخرین جنایت  صهیونیست‌ها بر ضد مسلمانان کشورهای همسایه نبود. رژیم صهیونیستی موجودیت خود را برای دریایی از خون فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی پایه‌گذاری کرد و همواره در مسیر توسعه‌طلبی و سلطه افکنی خود بر محیط پیرامونی اش از هیچ جنایتی بر ضد مسلمانان کشورهای دیگر به ویژه لبنان فلسطین اشغالی فروگذار نمی‌کند. آنچه در این گزارش خواهی دید، سیاهه ای از مهم‌تر جنایت‌های صهیونیست‌ها در طول تاریخ ننگین موجودیت آنهاست...

۲۶ -کشتار الخصاص: در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۴۷ یگان بالماخ یک حمله مسلحانه را به روستای الخصاص واقع در بخش شمالی شهر الحوله انجام دادند. در این حمله ۱۰ نفر کشته شدند که همگی زن و کودک بودند.

۲۷- کشتار الطیره: در تاریخ ۱۰ فوریه سال ۱۹۴۸ یک گروه تروریستی صهیونیست‌ها تعدادی از شهروندان عرب را که در حال بازگشت از منطقه طیره به صعب در نزدیکی طولکرم بودند، بازداشت کردند و به سمت آنها آتش گشودند. در این حمله ۷ نفر کشته شده و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

۲۸- کشتار روستای سعسع: در تاریخ ۱۴ فوریه سال ۱۹۴۸ یگان بالماخ به این روستا حمله کرد و دهها منزل را بر روی ساکنان آن خراب کرد. در حالی که اهالی روستا همگی با داشتن پرچم های سفید تسلیم شده بودند، اما صهیونیست ها ۶۰ نفر از اهالی روستا را قتل عام کردند. بیشتر این تعداد زن و کودک بودند.

۲۹- کشتار روستای الحسینیه: یگان بالماخ ۵۰ نیروی مسلح خود را در حمله‌ای وحشیانه به این روستا فرستاد. آن‌ها در اولین حمله ۱۲ خانه را ویران کردند و ۱۵ فلسطینی را شهید و دهها تن دیگر را زخمی کردند. مدتی بعد نیروهای انگلیس وارد عمل شدند و کشتار توقف شد. اما چند روز بعد در روزهای ۱۶ و ۱۷ مارس در حمله دوم ۳۰ تن دیگر به شهادت رسیدند. برخی منابع اسرائیل تعداد شهدای این کشتار را بالغ بر ۶۰ نفر دانسته‌اند.

۳۰- کشتار بازار شهر الرمله: یگان‌های صهیونیستی در ۳۰ مارس سال  ۱۹۴۸ به بازار شهر الرمله حمله کردند. در این حمله۲۵ فلسطینی به شهادت رسیدند.

۳۱- کشتار قطار حیفا- یافا: ۳۱ مارس سال ۱۹۴۸ بود که گروهی از هاگاناه اقدام به حمله به قطار حیفا به یافا کردند، در این حمله ۴۰ نفر شهید شدند.

۳۲- کشتار منطقه ابوکبیر در یافا:در تاریخ ۳۱ مارس سال ۱۹۴۸ گروهی از هاگاناه به منطقه ابوکبیر در شهر یافا حمله کردند. در این حمله خانه‌های زیادی ویران شد و تعداد زیادی از ساکنان در حال فرار آن کشته شدند.

۳۳- کشتار دیر یاسین: در روز جمعه نهم آوریل سال ۱۹۴۸ یگان‌های آرگون و شتیرن به این روستا حمله کردند و آن را تخریب کردند. آن‌ها هر کسی که در این روستا بود را کشتند و آن را اشغال کردند. آنها جنازه‌های شهدای این کشتار را نیز مثله کردند و آن‌ها را در چاه روستا انداختند. تعداد شهدای این جنایت بالغ بر ۲۴۵ نفر بود.

۳۴- کشتار روستای قالونیا: در روز ۱۲ آوریل سال ۱۹۴۸ یگان تروریستی بالماخ به این روستا حمله کرد و طی دو روز شهر را ویران کرد. هری لوین یهودی انگلیسی که در این حمله همراه نیروهای یهودی بود، می‌گوید که این حمله شهر را به دهانه آتش فشان تبدیل کرد. وی گفت که خودش ۱۴ نفر را شمرده که کشته شده‌اند. البته کشته‌ها بیش از این تعداد بوده است.

۳۵- کشتار روستای اللجون: در سال ۱۹۳۷ شبه نظامیان تروریست صهیونیستی به روستای اللجون حمله کردند، اما در این حمله شکست خوردند. در ۱۳ آوریل سال ۱۹۴۸ هاگاناه به این روستا حمله کرده و ۱۳ نفر از ساکنان آن را به شهادت رساندند.

۳۶- کشتار روستای ناصر الدین: در روزهای ۱۲ و ۱۳ آوریل دو گروه از تیپ گولانی اقدام به تخریب و آتش زدن منازل این روستا کردند. در این حمله ۱۰ نفر شهید شدند که همگی زن و کودک بودند. صهونیست‌ها ساکنان شهر را کامل از آن اخراج کردند. در ۱۴ آوریل صهیونیست‌ها بار دیگر نیروهای خود را عازم این روستا کردند که افراد باقیمانده را از بین ببرند. در این حمله ۵۰ فلسطینی به شهادت رسیدند که تقریبا نیمی از اهالی این روستا بودند.

۳۷- کشتار طبریا: در حمله یکی از یگان‌های تروریستی ارتش اسرائیل به یکی از منازل شهر طبریا در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۱۹۴۸، ۱۴ نفر از ساکنان این منزل به شهادت رسیدند.

۳۸- کشتار روستای عین الزیتون: در ۴ می سال ۱۹۴۸ صهیونیست‌ها با ۱۲ توپخانه اقدام به تخریب روستا کردند. اهالی روستا در برابر این حملات مقاومت کردند، اما وقتی مهمات آنها تمام شد، صهیونیست‌ها روستا را کامل اشغال کردند و ۷۰ نفر از اهالی آن را کشتند. بیشتر شهدای این حادثه زن و کودک بودند که دستان همگی بسته شده بود. صهیونیست‌ها مانع از بازگشت سایر اهالی روستا به خانه و زندگی خود شدند.

۳۹- کشتار شهر صفد: در تاریخ ۱۳ می گروهک تروریستی هاگاناه به شهر صفد حمله کردند و ۷۰ نفر از اهالی آن را که همگی از میان جوانان بودند، قتل عام کردند.

۴۰- کشتار روستای ابو شوشه: این روستا در جنوب شرقی الرمله قرار دارد. یگان‌هایی از صهیونیست‌ها از تیپ جفعاتی این روستا را در ۱۴ می سال ۱۹۴۸ محاصره کردند. آنها شهر را با گلوله‌های توپ و راکت هدف قرار دادند و بعد از این حمله سنگین وارد روستا شدند و در تمام جهت‌ها شروع به شلیک کردند. در این حمله تروریستی ۶۰ نفر از اهالی روستا کشته شدند.

۴۱- کشتار بیت دراس: این شهر در شمال شرق غزه قرار دارد. تعداد ساکنان آن در سال ۱۹۴۵ بالغ بر ۲۷۵۰ نفر بوده است. یگان جفعاتی در ۲۱ می سال ۱۹۴۸ به این روستا حمله کردند. آنها بعد از محاصره روستا، آن را به توپ بستند و مانع از رسیدن مواد امدادی و آذوقه به آن شدند. وقتی که ساکنان به علت این اوضاع اسفبار در حال خروج از روستا بودند، از سوی نیروهای محاصره کننده به خاک و خون کشیده شدند. این حمله ۲۶۰ شهید فلسطینی بر جای گذاشت.

۴۲- کشتار طنطوره:در ۹ می سال ۱۹۴۸ اسرائیل تصمیم به اشغال این روستا و آواره کردن ساکنان آن گرفت. در شب ۲۲ و ۲۳ می آنها این تصمیم را اجرایی کردند و به روستا حمله کردند. اخیرا یک گورستان جمعی مربوط به این جنایت صهیونیست ها در طنطوره کشف شده که ۲۰۰ جنازه در داخل آن بوده است.

۴۳- کشتار شهر الرمله: در روز اول ژوئن سال ۱۹۴۸ صهیونیست ها اهالی روستای الرمله را بین تخلیه روستا یا زندان جمعی مخیر کردند. این اقدام در واقع فریبی بود که کشتار جمعی اهالی این روستا  را توجیه کند. آنها بعد از اینکه اهالی روستا خروج از آن را رد کردند، قتل عامی را در این روستا به راه انداختند که بعد از پایان آن تنها ۲۵ خانواده باقی ماندند.

۴۴- کشتار روستای جمزو: در تاریخ ۹ ژولای سال ۴۸ یگان یفتاح به این روستا حمله کردند و در این حمله ده‌ها نفر از اهالی روستا که برخی از آنها در حال فرار بودند، کشته شدند.

۴۵- کشتار شهر اللد: در روز ۱۱ ژولای سال ۴۸ کماندوهای اسرائیل به ریاست موشه دایان وارد شهر اللد شدند و کشتار جمعی در این شهر به راه انداختند. آنها هر موجود متحرک در شهر را می کشتند و حتی به کسانی که در اثر حمله به مسجد پناه برده بودند، حمله کردند. تعداد شهدای این کشتار بالغ بر ۴۲۶ نفر می شود که ۱۷۶ نفر از آنها در مسجد کشته شده اند.

۴۶- کشتار الدوایمه: در روز ۲۹ اکتبر سال ۴۸ ارتش اسرائیل جنایت وحشتناکی را در این روستا مرتکب شد. آنها در حمله به این روستاها تعداد زیادی از کودکان روستا را با ضربه باتوم به سرشان کشتند. شهدای این کشتار جمعی به ۲۰۰ نفر رسید.

۴۷- کشتار عیلبون: روستای عیلبون در تاریخ ۳۰ اکتبر سال ۴۸ شاهد یک کشتار بود که ۱۴ نفر از اهالی خود را از دست داد.

۴۸- کشتار روستای حوله: در تاریخ ۳۰ اکتبر یگان کرمیلی وابسته به ارتش اسرائیل این روستا را اشغال کرد و ۷۰ نفر از اهالی آن را در یک جا جمع کرده و به روی آنها آتش گشود. همه این افراد در این حمله تروریستی کشته شدند.

۴۹- کشتار عرب المواسی: عرب المواسی یکی از قبایل فلسطین است که در منطقه عکا و طبریه و صفد مستقر بودند. در تاریخ ۲ نوامبر سال ۴۸ اشغالگران اسرائیلی ۱۶ جوان از این قبیله را بازداشت کردند و آنها را به اتهام همکاری با ارتش آزادیبخش عربی اعدام کردند.

۵۰- کشتار مجد الکروم: در تاریخ ۵ نوامبر سال ۴۸ ارتش اسرائیل وارد این روستا شدند و به بهانه جستجوی سلاح ۸ نفر از اهالی روستا را اعدام کردند.

ادامه دارد...

منبع : http://www.empireoflies.irنویسنده حسام اسکندری در 21:01 | نظرات()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir