تبلیغات
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان - ۱۲۵ زخم رژیم صهیونیستی بر پیکره امت اسلام قسمت4
اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ئی
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
کانون فرهنگی تبلیغی رضوان در سال 1392 در فولادشهر اصفهان تاسیس شد
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات

لوگو روشنگری
مطالب اخیر وبگاه

« قسمت چهارم »
به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جنایت رژیم صهیونیستی و مزدوران این رژیم در کشتار فلسطینیان و لبنانی‌ها در اردوگاه صبرا و شتیلا لکه‌های ننگ موجود بر پیکره ننگین صهیونیستی به شمار می‌رود، اما اولین و آخرین جنایت  صهیونیست‌ها بر ضد مسلمانان کشورهای همسایه نبود. رژیم صهیونیستی موجودیت خود را برای دریایی از خون فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی پایه‌گذاری کرد و همواره در مسیر توسعه‌طلبی و سلطه افکنی خود بر محیط پیرامونی اش از هیچ جنایتی بر ضد مسلمانان کشورهای دیگر به ویژه لبنان فلسطین اشغالی فروگذار نمی‌کند. آنچه در این گزارش خواهی دید، سیاهه ای از مهم‌تر جنایت‌های صهیونیست‌ها در طول تاریخ ننگین موجودیت آنهاست...

۷۶- کشتار اردوگاه البریج: در ۲۸ آگوست سال ۱۹۵۳ نیروهای ارتش اسرائیل به اردوگاه فلسطینی البریج در نوار غزه حمله کردند، در این حمله ۲۰ فلسطینی شهید و ۶۲ تن دیگر زخمی شدند.
۷۷- کشتار قلقیلیه: ۱۰ اکتبر سال ۱۹۵۳ بود که اهالی قلقیلیه آمادگی خود را برای خرید سلاح و مهمات برای جهاد بر ضد اشغالگران اسرائیلی اعلام کردند. صهیونیست‌ها از مقاومت اهالی این شهر به شدت خشمگین شده بودند. موشه دایان در نشستی در میان صهیونیست ها وعده داده بود که این شهر را شخم خواهد زد. در ساعت ۹ شب روز دهم اکتبر نیروهای اسرائیل وارد این شهر شدند. توپخانه رژیم اسرائیل و هواپیماهای نظامی نیز آنها را همراهی می کردند. آنها از سه جهت به شهر حمله کردند و تلفن های شهر را قطع کردند. با مقاومت اهالی، صهیونیست‌ها یک بار عقب نشینی کردند، اما بار دیگر به شهر حمله کردند. ارتش اسرائیل خسارت های زیادی در این حمله دید، اما ۷۰ نفر از اهالی این روستا نیز در این حمله به شهادت رسیدند و خسارت‌های مالی زیادی به روستا وارد شد.

۷۸- کشتار یالو: این کشتار در ۲ نوامبر سال ۱۹۴۵ روی داد. در این روز صهیونیست‌ها بدون توجیه و بهانه سه کودک فلسطینی که برای جمع کردن هیزم از خانه خارج شده بودند را کشتند و فراری شدند.

۷۹- کشتار اول غزه: کینه صهیونیست‌ها نسبت به مصر که در آن زمان مدیریت غزه را بر عهده داشت، باعث وقوع جنایت های زیادی از سوی این رژیم علیه اهالی غزه شده است. در روز ۲۸ فوریه سال ۱۹۵۵ تعدادی از نظامیان اسرائیل با عبور از خط آتش بین دو طرف وارد غزه شدند. آنها زیرساخت های غزه را هدف قرار دادند، انفجار ایستگاه تصفیه آب و انفجار در یک پادگان مصری نزدیک این ایستگاه از جمله این اقدامات بود. ارتش مصر که در این ایستگاه بودند، درخواست کمک کردند، اما نیروهایی که برای کمک اعزام شده بودند، در کمین ارتش اسرائیل گرفتار شده و در درگیریهایی که ایجاد شد، ۳۹ نفر کشته و ۳۳ تن دیگر زخمی شدند.

۸۰- کشتار دوم غزه: منطقه خان یونس در سال ۱۹۵۵ در دو مرحله در ۳۰ می و ۱ سپتامبر سال ۱۹۵۵ از سوی ارتش اسرائیل مورد حمله سنگین توپخانه ای قرار گرفت. در مرحله اول که بامداد ۳۰  می بود، ۲۰ نفر شهید و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اما در حمله دوم که نیمه شب اول سپتامبر بود، ۴۶ نفر شهید و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

۸۱- کشتار الرهوه: در روزهای ۱۱ و ۱۲ سپتامبر ۱۹۵۶ نیروهای اشغالگر صهیونیستی اقدام به حمله به مرکز پلیس و مدرسه ای در روستای الرهوه کردند. در این حمله ۱۵ عرب فلسطینی شهید شدند و مدرسه کاملا تخریب شد.

۸۲- کشتار کفر قاسم: در روز ۲۹ اکتبر سال ۱۹۵۶ و قبل از حمله به مصر، نیروهای رژیم صهیونیستی مقررات منع آمد و شد را در منطقه کفرقاسم اعلام کردند. اسرائیلی‌ها بدون اطلاع دادن به شهروندان فلسطینی ساعت منع آمد و شد را زودتر آغاز کردند و به این ترتیب مردم بی‌اطلاعی که وارد شهر می شدند، از سوی صهیونیست ها هدف قرار می گرفتند. اولین گروه یک تیم چهار نفره از کارگران فلسطینی بود که حتی به نظامیان اسرائیلی سلام هم دادند، اما با گلوله های آنها مواجه شدند، سه نفر از آنها کشته شده و نفر چهارم تنها به این علت نجات یافت که صهیونیست ها فکر کردند کشته شده است. ۱۲ زن نیز که از جمع آوری زیتون بر می گشتند هدف حمله قرار گرفتند. در طول یک ساعت و نیم ۴۹ نفر از اهالی کفر قاسم به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند و ۱۳ نفر دیگر نیز زخمی شدند. نظامیان اسرائیل وسایل شخصی قربانیان از جمله ساعت مچی یا پول های نقدشان را سرقت می‌کردند.

۸۳- کشتار سوم خان یونس: این جنایت در سوم نوامبر سال ۱۹۵۶ روی داد، در این زمان خان یونس در اشغال اسرائیلی‌ها بود و آن‌ها با حمله و تیراندازی به مردم به کشتار جمعی آنها دست زدند. ۲۷۵ فلسطینی در اثر این تیراندازی ها از روستای خان یونس و اردوگاه های اطراف به شهادت رسیدند.

۸۴- کشتار السموع: در روز ۱۳ نوامبر سال ۱۹۶۶ صهیونیست‌ها به روستای السموع در منطقه جبال الخلیل حمله کردند. این منطقه تحت اداره اردن بود و جنگنده ها و توپخانه‌های اسرائیل حملات سنگینی برای دفاع از پیاده نظام خود به شهر ترتیب دادند. در این حمله ۱۲۵ منزل و مدرسه و بیمارستان و مسجد تخریب شد. ۱۸ نفر از اهالی شهر به شهادت رسیدند و۱۳۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

۸۵- کشتار کارگاه ابو زعبل: در روز ۱۲ فوریه سال ۱۹۷۰ در حالی که جنگ فرسایشی بین اسرائیل و مصر ادامه داشت، جنگنده های اسرائیلی به کارگاه ابو زعبل که شرکتی برای تولید صنایع معدنی بود، حمله کردند. در این حمله ۷۰ کارگر این کارگاه شهید و ۶۹ تن دیگر زخمی شدند و کارگاه در آتش سوخت.

۸۶- کشتار صیدا: در ۱۶ ژولای سال ۱۹۸۲ رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد. در این حمله صهیونیست‌ها بالغ بر ۸۰ لبنانی را به شهادت رساندند.

۸۷- کشتار صبرا و شتیلا: این کشتار در روزهای ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر سال ۱۹۸۲ در دو اردوگاه آوارگان فلسطینی در صبرا و شتیلا روی داد. نظامیان صهیونیستی بعد از ورود به بیروت پایتخت لبنان به این اردوگاه حمله کردند. البته عاملان اصلی این جنایت شبه نظامیان نیروهای لبنانی بودند ولی عملیات با لوجستیک و مقدمه سازی صهیونیست‌ها انجام شد. توپخانه‌ها و جنگنده های اسرائیلی نیز اقدام به موشک باران این اردوگاه کردند. این کشتار زیر نظر صهیونیست‌ها ادامه یافت و آذوقه عناصر تروریست نیروهای لبنانی نیز از سوی صهیونیست‌ها تامین می‌شد. قربانیان این کشتار بالغ بر ۱۵۰۰ شهید از فلسطینیها و لبنانی‌های بی‌پناه بود. تجاوز به زنان و مثله کردن نظامیان از جمله اقدامات نیروهای لبنانی در این تجاوز بود.

۸۸- کشتار اردوگاه عین الحلوه: در ۱۶ وی سال ۱۹۸۴ قبل از عقب‌نشینی اسرائیل از صیدا در جنوب لبنان، این رژیم به حسین عکر یکی از مزدوران خود دستور داد تا به داخل اردوگاه عین الحلوه حمله کنند. نیرویی بالغ بر ۱۵۰۰ نظامی صهیونیست نیز با ۱۵۰ خودروی زرهی در عقبه این تروریست قرار داشت. مهاجمان اقدام به کشتار و تخریب و نابودی این اردوگاه کردند. در این حمله ۱۵ فلسطینی کشته و زخمی شدند و ۱۴۰ منزل تخریب شد و ۱۵۰ نفر نیز بازداشت شدند.

۸۹- کشتار سحمر: ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۸۴ نیروهای ارتش اسرائیل و مزدوران لبنانی آنها به فرماندهی آنطوان لحد به روستای سحمر واقع در جنوب لبنان حمله کردند. این اقدام در پی کشته شدن ۴ تن از مزدوران وابسته به لحد در این روستا بود، مهاجمان با جمع کردن مردم به سوی آنها آتش گشودند. در این حمله ۱۳نفر شهید و ۴۰ تن دیگر زخمی شدند.

۹۰- کشتار حمامات الشط: در روز ۱۱ اکتبر سال ۱۹۸۵ بعد از خروج جنبش آزادیبخش فلسطین از بیروت جنگنده های اسرائیل به دفاتر و مراکز فرماندهی این جنبش در تونس حمله کردند. جنگنده های اسرائیلی در این روز منطقه حمامات الشط در حوالی پایتخت تونس را هدف قرار دادند. این حمله ۵۰ شهید و بالغ بر ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشت.

۹۱- کشتار حرم ابراهیمی: [انتفاضه اول فلسطین در دسامبر سال ۱۹۸۷ آغاز شد و در سال ۱۹۹۱ آرام شد، این انتفاضه نهایتا با امضای توافق اوسلو بین اسرائیل و جنبش آزادیبخش فلسطین به پایان رسید. در این انتفاضه بیش از ۱۳۰۰ فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.] اولین جنایت در دوران این انتفاضه کشتار حرم ابراهیمی بود که در ۲۵ فوریه سال ۱۹۹۴ مصادف با آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان بعد از توافق اوسلو بود. در این روز صهیونیست‌ها به صهیونیست افراط گرای مشهور اسرائیل به نام باروخ گولدشتاین اجازه دادند که به حرم مسجد الاقصی وارد شود. وی تفنگ به همراه داشت و اقدام به کشتار نمازگزاران در این مسجد کرد. این کشتار به شهادت ۶۰ فلسطینی منجر شد و دهها نفر دیگر در این حمله زخمی شدند. در حمله نظامیان اسرائیل به تظاهراتی که در محکومیت این اقدام صهیونیست ها صورت گرفت، نیز ۵۳ فلسطینی به شهادت رسیدند که از بخش های مختلف فلسطین از جمله الخلیل بودند. رژیم صهیونیستی سعی کرد با شانه خالی کردن از مسئولیت این اقدام شخص گولدشتاین را در این حمله محکوم کند.

۹۲- کشتار اول قانا: در ۱۸ آوریل سال ۱۹۹۶ کشتار اول قانا صورت گرفت. این کشتار بخشی از عملیات بزرگی بود که ارتش اسرائیل از ۱۱ همان ماه آغاز کرد و تا ۲۷ نیز به آن ادامه داد. این عملیات چهارمین عملیات از خود نوع بعد از تجاوز به لبنان در سالهای ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ و ۱۹۹۳ بود. در این حمله ۱۵۹ روستا در بخش های جنوبی و غربی لبنان هدف قرار گرفت. در این حمله ۱۵۰۰ پرواز جنگنده صورت گرفت و بیش از ۳۲ هزار توپ به سمت بخش های مختلف لبنان شلیک شد. این عملیات به شهادت ۲۵۰ لبنانی منجر شد که ۱۱۰ نفر از آنها از اهالی قانا بودند. تعداد زخمی ها نیز بالغ بر ۳۶۸ نفر بود که ۳۵۹ نفر از آنها غیر نظامی بودند. در این حمله بیش از ۶۰ کودک یتیم شدند. بعد از کشتار قانا رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از واکنش های عمومی مدعی شد که این حمله به اشتباه صورت گرفته است.

۹۳- کشتار حرم قدسی ( آغاز انتفاضه دوم):  [انتفاضه دوم فلسطین یا انتفاضه الاقصی در طول این سالها صورت گرفت و در جریان آن ارتش اسرائیل بیش از ۴۴۱۲ فلسطینی را به شهادت رساند و ۴۸۳۲۲  نفر را زخمی کرد.] در روز ۲۹ سپتامبر سال ۲۰۰۰ اندکی قبل از پایان نماز جمعه در مسجد الاقصی صهیونیست‌ها به سمت نمازگزاران شلیک کردند که در این حمله ۱۳ نفر شهید شده و ۴۷۵ نفر دیگر زخمی شدند. این حمله یک روز بعد از هتک حرمت مسجد الاقصی از سوی آریل شارون صورت گرفت که با خشم عمومی مردم مواجه شد.

۹۴- کشتار الخلیل: نیروهای اشغالگر فلسطین در روز ۲ اکتبر کشتار مردم الجلیل را انجام دادند. در این حمله صهیونیست‌ها، ۱۳ فلسطینی شهید و صدها نفر زخمی شدند. این حمله بعد از آن آغاز شد که منطقه شاهد تظاهرات گسترده ای در حمایت از انتفاضه کرانه باختری و نوار غزه بود که با واکنش نظامیان صهیونیست و تیراندازی مستقیم با گلوله های جنگی از سوی آنها همراه شد.

۹۵- کشتار نابلس: در روز ۳۱ ژولای سال ۲۰۰۱ بالگردهای صهیونیست یک مقر نظامی حماس را در نابلس موشک باران کردند که این حمله به شهادت ۸ نفر منجر شد که دو کودک نیز در میان آنها بود.

۹۶- کشتار بیت ریما: در یکی از وحشتناک ترین جنایات صهیونیست‌ها نیروهای یگان‌های مختلف ارتش این رژیم در بامداد ۲۴ اکتبر سال ۲۰۰۱ میلادی تعداد زیادی از اهالی بیت ریما در نزدیکی رام‌الله را هدف قرار دادند که در پی این حمله ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیده و دهها تن دیگر زخمی شدند. صهیونیستها ۵۰ نفر را نیز بازداشت کردند. این حمله با خودروهای زرهی سبک و سنگین و بالگردهای آپاچی صهیونیست‌ها و ۲۰ خودروی نظامی جیپ انجام شد.

۹۷- کشتار خان یونس: در انفجار یک بمب در منطقه البروات در خان یونس در روز ۲۲ نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی ۵ کودک فلسطینی به شهادت رسیدند. این در حالی است که این کودکان از مدرسه به سمت منزل خود می‌رفتند.

۹۸- کشتار رفح: نیروهای اشغالگر فلسطین در روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۰۲ جنایت جدیدی را در رفح مرتکب شدند که دست کم ۱۰ کشته بر جای گذاشت. در این حملات که از زمین و هوا و دریا در رفح صورت گرفت، بالغ بر ۸۰ فلسطینی نیز زخمی شدند.

۹۹- کشتار بلاطه و جنین: اردوگاه حنین در روزهای ۲۸ فوریه تا ۲ مارس سال ۲۰۰۲ هدف شدیدترین حملات صهیونیست‌ها از زمین و هوا با تانک‌ها و بالگردهای آپاچی و … بود. در این حملات بیش از ۳۱ نفر به شهادت رسیده و ۳۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

۱۰۰- کشتار دوم جنین: در روز ۲ آوریل سال ۲۰۰۲ نیروهای اسرائیل با بیش از ۲۰ هزار نفر و بیش از ۴۰۰ تانک و نفربر و بلدوزر به همراه پوشش حملات هوایی و موشک باران منطقه بار دیگر به جنین حمله کردند. این حمله تا روز ۱۴ آوریل ادامه پیدا کرد، اما نیروهای مقاومت به دفاع از اردوگاه پرداختند و جنگ سختی بین آنها درگرفت. رژیم صهیونیستی در طول سه روز از اشغال این اردوگاه ناکام ماند و مجبور به گسترش حملات هوایی و پرتاب موشک به این منطقه شد. کشف گور دسته جمعی از سوی صهیونسیت‌ها در جنین باعث شد تعداد واقعی شهدای این اردوگاه مشخص نشود، اما تعداد شهدا بسیار بالا بود و منطقه به کلی نابود و تخریب شد.

ادامه دارد...

منبع : http://www.empireoflies.irنویسنده حسام اسکندری در 19:17 | نظرات()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir